Naprosto zbytečné informace (bez legrace!)
o biologické entitě J.F.Narozdíl od svého alter ego Ydiota netrpím přehnaným egocentrismem, který se projevuje založením domény, výrobou a publikováním homepejč, neustálým opakováním vlastního jména a vnucováním se na potkání. Naopak jsem altruistický truhlík a triviální trulant - trochu tristní troska.

V současné době se živím tím, že na jednom budějovickém gymnáziu vyučuji lámané angličtině a soubojům s počítačem. Čekám jen na to, až mě vyhodí.

Bytostně se cítím být optimistickým pesimistou. Myslím, že všechno dopadne špatně, ale snažím se v tom hledat to dobré. Například se domnívám, že lidstvo poměrně brzo vyhyne, ale myslím si, že to je to nejlepší, co se mu může přihodit.

Považuji se za všestranného člověka:
Mozkem jsem kutil a rukama filozof.

Vím, že krása je povrchní. Když je ale dívka chytrá, odpustím jí i to, že je krásná.

Mám rád lidi, co myslí. Nemám rád lidi, co nemyslí, lidi, co si myslí, že myslí a lidi, co mají špatné úmysly, i když si to třeba nemyslí.

Nemám paměť na jména čehokoli - lidí, míst, postav v knížkách a filmech... Vlastně nemám vůbec paměť na nic. Nebo mám vlastně paměť na nic. Způsobuje mi to hodně potíží a faux pas, ale naštěstí si na ně nepamatuji.

Mezi mé oblíbené spisovatele patří Karel Čapek, Milan Kundera, John Fowles, mám rád povídky Alberta Moravii. "Stopařův průvodce po Galaxii" Douglase Adamse. NE, "Úžasnou zeměplochu" mi prostě nevnucujte, zkoušel jsem ji číst, ale nezaujala mě.

O hudbě nemá smysl mluvit - líbí se mi toho moc; mám rád hlavně chytrou instrumentální hudbu a věci, vycházející z minimalismu. Neopovrhuji ani melodickým jazzem nebo artrockem.

Z filmů patří mezi mé oblíbené Koyaanisqatsi a Naqqoyqatsi Godfreye Reggia, Baraka Rona Frickeho, Muž s kinoaparátem Dzigy Vertova, Amélie z Montmartru J.P.Jeuneta, Spalovač mrtvol Juraje Herze, Můj růžový život a Zeď Alaina Berlinera, filmy Monty Pythona, komedie bratří Zuckerů (Připoutejte se prosím, Bláznivá střela atd.), většina věcí od Woodyho Allena, filmy Larse von Triera, filmy Miloše Formana a móóóc dalších.

Neumím hrát na žádný hudební nástroj. Stydím se za to, což je daleko pohodlnější než se učit na něco hrát.

Mám rád zvířata, hlavně ta menší a ta, co mě nekoušou. Před kousacími zvířaty utíkám podle pravidla, že moudřejší ustoupí.

Z jídel mám rád svíčkovou, čokoládu, buchtičky se šodó a podobná kořeněná jídla. Nejlépe vše najednou.

Můj žebříček hodnot se už po léta nemění:

1. peníze
2. jídlo
3. láska
4. peníze
5. peníze
6. přátelství
7. peníze
8. zdraví
9. ještě víc peněz

Zpět na Ydiotovu stránku