ELECTRONIC FLASH UNIT
/ TUNGSTEN01. Tungsten 100 W
02. Tungsten 25 W
03. Tungsten 130 W
04. Tungsten 15 W
05. Tungsten 75 W
06. Tungsten 40 W
07. Tungsten 60 W
08. Tungsten 150 W

/ 5.23
/ 3.53
/ 5.16
/ 2.04
/ 7.31
/ 3.24
/ 6.03
/ 5.16

Electronic Flash Unit / Tungsten

Hudba / foto / grafika: Jan Flaška, 2011

Toto album bych chtěl věnovat všem průkopníkům, kteří proměnili elektrický proud ve světlo, pohyb a hudbu a především své dceři Terezce, která se narodila na konci éry klasických žárovek.Na co si to tu hraju?

"Tungsten" obsahuje "el-retro-nickou" hudbu, inspirovanou průkopníky elektronické hudby 70. let: Kraftwerk, Tangerine Dream, Vangelisem a zejména Jeanem Michelem Jarrem, od jehož příjmení se ostatně odvíjí i název alba. "Tungsten" je mezinárodním pojmenováním prvku, který Češi a Němci znají jako wolfram a který se používá pro výrobu vláken pro žárovky - a tyhle moje skladby jsou svým způsobem vlastně také jarreovky.

Přestože je v Tungstenu vliv výše zmiňovaných hudebníků více než patrný, nesnažil jsem se je kopírovat ani dosáhnout jejich kvalit; jen jsem chtěl pro vlastní potěšení nahrát album, které bude pozitivní, ale ne hloupé, kompaktní, ale přitom rozmanité, retro, ale dnešní. Jsem si jist, že se mi to nepodařilo - to ovšem posuďte sami.

Název projektu "Electronic Flash Unit" znamená v angličtině "elektronická blesková jednotka". Našel jsem ho na krabičce starého fotoblesku a líbil se mi hned z několika důvodů: jednak je Tungsten elektronická hudba, jednak se jmenuju Flaška a jednak jsem na to sám - tedy jednotka. Mimoto rád fotím.

Poslouchejte a stahujte

Album si můžete poslechnout buď na této stránce nebo na Jamendo.com, kde je album také ke stažení. Chcete-li ho mít v nejlepší kvalitě, najdete ho tady na Uloz.to v bezztrátovém formátu FLAC nebo ve standardních MP3 souborech (nejvyšší kvalita - 320 kbps). Soubory na Uloz.to navíc obsahují obrázky pro přední a zadní stranu obalu CD. Album můžete (s uvedením autora) libovolně šířit či upravovat.

Budu velmi rád za jakoukoli odezvu. Napsat mi můžete přes mailový formulář dole.

Doporučte cizím lidem

Sdílet na Facebooku

Napište mail autorovi

Váš e-mail (nebude publikován):


Předmět:


Zpráva:

Napište do kolonky slovem číslo 10

Odeslat